Девин Букър отбелязва 34 точки, Сънс удържат Трейл Блейзърс 127-116
AP News | 2024-01-15 | 07:00:36

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Девин Букър има 34 точки, а Финикс Сънс удържат Портланд Трейл Блейзърс 127-116 в неделя вечер за тяхната втора поредна победа.

Брадли Бийл добави 23 точки, Кевин Дюрант имаше 21 и Грейсън Алън 20. Слънцата, чиято най-голяма преднина беше 17 точки, позволиха на Портланд да намали разликата до четири точки в средата на последната четвърт .

Новобранецът Скуут Хендерсън имаше рекорд в кариерата си с 33 точки и девет асистенции за Трейл Блейзърс с недостатъчен играч. Те загубиха четири поредни и осем от 10. Провалът включва загуба със 139-77 в Оклахома Сити, която изравни петата най-лоша неуспех в историята на НБА.

Хендерсън имаше бърз пробив и Рейън Рупърт добави тройка, за да изведе Портланд до 111-107 при 6:33 преди края, но Сънс отговориха с 10-2, а Трейл Блейзърс не можаха да постигнат нищо по близо.

Портланд имаше само осем налични играча. Блейзърс обявиха преди мача, че Джерами Грант и Матис Тибул няма да играят поради заболяване.

Те се присъединиха към вече значителен списък от недостъпни играчи, сред които Деандре Айтън (коляно), Ибу Баджи (хоп), Малкълм Брогдън (болка в адукторите) и Шаедън Шарп (болка в адукторите).

Треньорът на Портланд Чонси Билъпс каза, че Ейтън, който игра за Слънцата, преди да дойде при Блейзърс извън сезона, е близо до завръщане. Той е пропуснал 11 мача.

Слънцата бяха без Бол Бол, който беше болен след тренировка в събота и ще бъде преоценен в понеделник.

Финикс излизаше от победа със 127-109 като гост над Лейкърс в четвъртък вечер.

Въпреки отсъствията, Портланд водеше с 33-26 през първата четвърт след тройката на Рупърт. Беше близо, докато Слънцата не започнаха да се отдръпват по средата на втората четвърт, когато Алън с тройка поведе Финикс с 57-49.

Слънцата влязоха в полувремето със 71-62, водени от Алън и Букър с по 15 точки.

Тройката на Алън даде преднина на Финикс от 100-85 през третата четвърт. Тройката на Anfernee Simons намали разликата за Портланд до 106-95 в началото на последния период.

Блейзърс стигнаха до едноцифрен резултат, когато тройката на Рупърт направи 109-102 при 8:29 преди края.

Юсуф Нуркич, който бе разменен от Блейзърс на Сънс миналото лято, завърши с 14 точки и 13 борби.

Това беше четвъртата и последна среща между двата отбора този сезон. Слънцата спечелиха три.

Публиката за мача беше разсеяна поради зимното време в Портланд, което затвори градската железопътна система.

Сънс: Hpst Сакраменто във вторник вечер.

Трейл Блейзърс: домакин на Бруклин в сряда вечер.